Távozik posztjáról az Országgyűlés főigazgatója
2026. 05. 13. 8:40:45 | Pesti Riport
Közös megegyezéssel megszűnt Such Györgynek, az Országgyűlés Hivatala főigazgatójának megbízatása. A pozíció betöltésére pályázatot hirdettek.
Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés új elnöke a társadalom elvárásának megfelelő új vezetési szemléletmódot, új szakmai elképzeléseket szeretne megvalósítani, amelyek alkalmazkodnak a folyamatosan változó újkori kihívásokhoz, és „a rendszerváltás felé támasztott bizalomnak”.
Célja, hogy a hivatal új lendülettel folytassa működését, amelynek során tiszteletben tartja az eddig kialakult jó gyakorlatokat.
A parlament holnapján megjelent közleményben emlékeztettek arra, hogy Such György főigazgató 2013 óta látta el megbízatását. Forsthoffer Ágnes megköszönte szolgálatát és az új Országgyűlés megalakulása érdekében végzett munkáját.
Az Országgyűlés Hivatala a főigazgatói pozíció július 1-jétől történő betöltésére nyílt pályázatot hirdetett, amely a parlamenti honlapon elérhető.