„Penészes csoki, penészes alma” - ilyen „ételeket” kapnak katonáink
2025. 09. 30. 8:22:41 | Pesti Riport
Egy aggódó feleség küldte az alábbi levelet és képeket Novák Elődnek, a Mi Hazánk frakcióvezető-helyettesének.

„Nem tudom, hova fordulhatnék. Sajnos nem tudok tovább elsiklani afelett, amiket a mai nap láttam. Ez már nem az első eset... Sokadik. Magyar Honvédség... Ilyen mocskot kell ennie a katonáinknak? Gyakorlatok ide-oda... Enni meg lassan nem esznek. Egyre jobban csak hányinger, és csalódás. Tényleg lehet még lejjebb süllyedni. Penészes csoki, penészes alma... Megmaradt, átdátumozott, élelmiszernek nem mondható valamiket adnak?! Konzervek, energiaitalok, csokihalmok... és még elvárják, hogy jól teljesíts a fizikain. De hetekig ezt a szemetet edd, ha nem akarsz éhen halni. Harcoló beosztású katonákat be se engedik az étkezdébe meleg ételt enni... Ennyibe vannak nézve??? A médiában meg azt adják elő, hogy csak jó és sikeres dolgok történnek... Persze... (Tudtommal volt régebben is ilyen panasz, akkor kivonult a média, és előadták, hogy terülj-terülj asztalkám van mindig a katonáknak...)”
Novák utánanézett országgyűlési képviselőként, az alábbi összegből kell gazdálkodni a honvédségnél.
1. melléklet a 7/2024. (VI. 28.) HM rendelethez
A honvédségi szervezet által üzemeltetett étkezdében az alapnorma szerinti főétkezések térítési díja:
Alapnorma reggeli: 1100 Ft.
Alapnorma ebéd: 1400 Ft.
Alapnorma vacsora: 1100 Ft.