Aktuális

Megszüntetik a parkolóautomatákat Budapesten

A jövőben helyben már nem lehet készpénzért parkolójegyet venni Budapesten, megszűnnek a parkolóautomaták.

A városvezetés szerint a lépésre azért van szükség, mert túl sokba került az automaták üzemeltetése,: volt olyan kerület, ahol ez évi bruttó százmillió forintot vitt el.

Az RTL Híradónak nyilatkozó járókelők azt mondták, már most is inkább telefonról parkolnak. Az nem derült ki, hogy mi lesz azokban az esetekben, amikor valakinek egyszerűen nincs mobiltelefonja. Vagy van, de lemerült. Vagy ellopták.

A BKK korábban azt javasolta, hogy a parkolási díjat lehessen utólag, a kerületi ügyfélszolgálatokon befizetni - ebben az esetben 24 órán belül fix 3 órás díjat kellene befizetni, egy napon túl pedig pótdíjat számítanak fel.