Levágták Sulyok Tamást a miniszteri kinevezésen készült képről
2026. 05. 14. 5:27:29 | Pesti Riport
Belső vizsgálatot rendelt el Altorjai Anita, a Duna Médiaszolgáltató vezérigazgatója az új kormány minisztereinek beiktatásáról megjelent fotók kiadása miatt. Mint írják, a Magyar Távirati Iroda szigorú szabályok alapján, a hírügynökségi fotózás szakmai standardjai szerint végzi munkáját: a vizsgálat célja annak megállapítása, hogy sérültek-e ezek a szabályok.
Egyik fotón sem látszik a köztársasági elnök

Kedden, kora délután Magyar Péter kormányának miniszterei a Sándor-palotában vették át Sulyok Tamás köztársasági elnöktől a kinevezési okmányaikat. Magyar Péter már előző nap megüzente az államfőnek, akit előzőleg többször is lemondásra szólított fel, hogy nem akarnak közös képet vele. A keddi ünnepélyes ceremónián Sulyok Tamás még odaállt Magyar és a kinevezési okmányt elsőként átvevő Bóna Szabolcs agrárminiszter mellé fotózkodni.
Az ezután következő miniszterek azonban a kézfogás és az okmány átvétele után odébb húzódtak, és csak Magyar Péterrel készültek a közös képek.
Az eseményről aztán az MTI által nyilvánosságra hozott egyik hivatalos fotón sem látszik a köztársasági elnök, azon sem, amin Bóna Szabolcs és Magyar Péter mellé még odaállt. Feltűnő ugyanakkor, hogy Magyar Péter Bóna Szabolccsal közös fényképét más képarányban készítették, mint a többi fotót. Valószínűleg azért folyamodtak ehhez a megoldáshoz, mert Sulyok Tamás eredetileg szerepelt a képen, csak olyan képkivágást alkalmaztak, amin már csak Magyar és Bóna látszik.