Politika

Magyar Péter megkérte Sulyok Tamást, hogy ne szerepeljen a Tisza-kormány fotóin

Magyar Péter újabb erős politikai üzenetet küldött hétfő este, miután minisztereivel végigjárta a Karmelitát, majd később Rogán Antal és Pintér Sándor „luxusminisztériumáról” is posztolt. A miniszterelnök ezúttal arról beszélt, hogyan zajlik majd kedden a Tisza-kormány hivatalos kinevezése Sulyok Tamással.

Meg vannak számlálva a napjai a köztársasági elnöki székben

Magyar Péter bejelentette, hogy kedden 13 órakor érkeznek a Sándor-palotába Sulyok Tamás köztársasági elnökhöz, aki kinevezi a Tisza-kormány minisztereit. A miniszterelnök azonban egy szokatlan kérést is megfogalmazott az államfő felé.

Megkértük nyomatékosan a köztársasági elnököt, hogy ne akarjon közös fotókat készíteni a Tisza-kormány minisztereivel” - hangsúlyozta Magyar Péter.

A kijelentés újabb látványos távolságtartásnak tűnik a Tisza-kormány és a korábbi állami vezetés között. A miniszterelnök az elmúlt napokban többször is élesen bírálta a korábbi hatalmi struktúrát.