Politika

Fekete-Győr András: Orbán Viktor ellen fordult a szörnyeteg, amit ők teremtettek

Egy héttel a Hódmezővásárhelyi Rendőr-főkapitányság vezetője, Szabó Zsolt alezredes öngyilkossága után szervezett tüntetést a város polgármestere, Márki-Zay Péter. A demonstráció célja a rendőrkapitányról való megemlékezés mellett a halála előtt ellene indított lejárató kampány elleni tiltakozás.

: „Semmi nem lesz elfelejtve, minden fel lesz jegyezve és minden el lesz rendezve”

Szeptember 26-án, este 6 órára szervezett tüntetést Hódmezővásárhelyen a Szabadság térre a város polgármestere, Márki-Zay Péter. A városvezető azután hívta tüntetni a hódmezővásárhelyieket, hogy egy héttel ezelőtt a város rendőrfőkapitánya, Szabó Zsolt alezredes öngyilkosságot követett el.

Fekete-Győr András, a Momentum egykori elnöke és országgyűlési képviselője is felszólalt a rendezvényen. Fekete-Győr szerint az első szó a részvété, emiatt mély együttérzését fejezte ki Szabó családjának, valamint a vásárhelyieknek.

A második szó a közfelháborodásé. A propaganda butít, a propaganda nyomorba dönt, és most már úgy tűnik, hogy a propaganda ölni is tud” - vélte Fekete-Győr András, aki a gondolatát arra futtatta ki, hogy szerinte számtalan bűne van a Fidesznek, amelyeket nehéz felsorolnia, de szerinte a legsúlyosabb, hogy propagandával megmérgezték a magyarok lelkét.

Szerinte először még külső ellenségeket gyártottak, mint Brüsszel vagy Soros, akiket támadtak, majd pedig a politikai ellenfeleik következtek, de a politikusok után nem álltak meg, és az ellenzéki érzelmű aktivistákat is megtámadták - konkrét példaként utóbbinál az előtte szóló Perintfalvi mellett Pankotai Lilit említette meg, akiről azt mondta, öngyilkos gondolatai voltak, miután kirúgták középiskolájából, és lejárató kampány indult ellene.

Ezután Lázár János csütörtök esti soproni szavait idézte fel, amiben a miniszter kijelentette, reméli, nem olyan gyengék a rendőrségek vezetői, hogy öngyilkosok lesznek, amit a tömeg kifújolt. Fekete-Győr elmondta, hogy eközben Lázár elítélte, ahogy Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettest támadják, de szerinte az egész Fidesz képmutató, amikor felháborodnak egy ilyen eset miatt.

Most mégis Orbán Viktor és Rogán Antal van meglepve, hogy a szörnyeteg, amit ők megteremtettek, ellenük fordult?” - tette fel a kérdést, Fekete-Győr András, aki ezután felszólalását a 2026-os választás után általa vizionált kormányváltásra utalva Orbán Viktor szavaival zárta: „Semmi nem lesz elfelejtve, minden fel lesz jegyezve és minden el lesz rendezve” - e szavai után az est addigi legnagyobb tapsát kapta.