Politika

Dobrev Klára a Fideszhez köthető, gyermekeket molesztáló személyekről tett közzé listát

A Fideszhez köthető, gyermekeket molesztáló személyekről tett közzé egy listát Dobrev Klára, a Demokratikus Koalíció elnöke. A felsorolásban szerepelt kitüntetett karateedző, egykori alpolgármester, korábbi nagykövet, papok és gyermekotthonok volt igazgatói is. Végezetül arra volt kíváncsi, hogy „ki az a Zsolti bácsi?”.

Ki az a Zsolti bácsi?

Dobrev Klára, a Demokratikus Koalíció elnöke pénteken, a közösségi oldalán tett közzé egy gyermekmolesztálásban érintett személyekről szóló listát, amelyen olyan emberek szerepelnek, akik kötődnek a Fideszhez, vagy a kormánypárt kitüntette őket.

A pártvezető úgy véli, az áldozatoktól senki sem kért bocsánatot, de megfenyegették azokat, akik a pedofíliát üldözni merik. Bejegyzésében a leghíresebb eseteket emelte ki:

·        Agócs Tibor karateedző, aki több tanítványát is bántalmazta, egyiküket meg is erőszakolta, emellett 2020-ban A nemzet tehetségeiért életműdíjjal tüntették ki. A szakember azzal került be a hírekbe, amikor tavaly nyáron a szolnoki kalandparkban felrúgott egy kisfiút, aki nem akart mászni.

·        Fohsz Tivadar volt fideszes alpolgármester, aki a családja tudtán kívül kamerázta be a lakásukat, és pornográf felvételeket készített az akkor 16 éves nevelt lányáról, akit molesztált is.

·        Hatházi Róbert kecskeméti pap, akinek a sajtóban megjelent információk szerint kilencéves áldozata is lehetett. 2017-ben Ifjúság a Közösségért Díjat adományozott Kecskemét önkormányzata a plébánosnak.

·        Kaleta Gábor volt perui nagykövet, akinek 19 ezer gyermekpornográf felvételt találtak a gépén, majd 540 ezer forintos pénzbüntetést kapott.

·        Rónaszéki Gábor pap, aki a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegyére érkezett bejelentés szerint szegény sorsú fiúkat molesztált ételadományért cserébe. A vádirat szerint két áldozat 14 év alatti volt.

·        Nagy János, a Nemzeti Földügyi Központ leváltott elnöke, akit azért tartóztattak le a hatóságok, mert 2023-ban 400, köztük 12 év alatti gyermekek szexuális kizsákmányolását ábrázoló képet és videót tárolt a munkahelyi és az otthoni laptopján.

·        Vásárhelyi János, a bicskei gyermekotthon egykori igazgatója, aki több ott lakót molesztált, valamint korábban Bárczy-díjjal tüntette ki a főváros akkori vezetése 2015-ben.

·        A Novák Katalin egykori köztársasági elnöktől kegyelmet kapó Kónya Endre, aki a kegyelmi ügy főszereplője volt, miután pedofil bűncselekmények eltussolásában segített.

·        Kunstár Béla, a bicskei ügy másodrendű vádlottja, akit felfüggesztett börtönbüntetésre ítéltek négy kiskorú molesztálásáért, ezt követően napközis táborban tartott előadást.

·        S. Tamás György, Ivád polgármesteréhez közel álló ember, akit 2016-ban ítéltek el egy kiskorú fiú molesztálásáért. Idén részt vett a Harcosok Klubja eseményén és Szijjártó Péter egyik fórumán is.

·        Pajor András a budapesti Kassai téri templom plébánosaként ministránsfiúkat „tört be” és gyerekeket vetkőztetett meztelenre.

·        A felsorolás végére Juhász Péter Pál került, aki a Szőlő utcai otthon vezetőjeként futtatott lányokat.

Végezetül Dobrev azt a kérdést tette fel, hogy „ki az a Zsolti bácsi?”.