Visszaadta képviselői mandátumát Lezsák Sándor
2026. 05. 12. 7:49:21 | Pesti Riport
Elégette a parlamenti névjegyeket Lezsák Sándor, miután visszaadta parlamenti mandátumát. A cselekedetet egy képpel is bizonyította, valamint egy idézetet is közölt: „a jövő közelebb van a jelenhez, mint a múlt”.
Ideje volt lelépnie

„Miután visszaadtam a mandátumot, elégettem a parlamenti névjegyeket” - írta Lezsák Sándor Facebook-oldalán, mindezt képekkel is dokumentálta.
A Fidesz politikusa egy dán filozófus, Soren Kierkegaard egyik idézetét is megosztotta, mint írta, ez a gondolat visszahangzott benne: „a jövő közelebb van a jelenhez, mint a múlt”.
A veterán kormánypárti politikus a Fidesz-KDNP kiskunfélegyházi jelöltjeként indult a választáson, ám vereséget szenvedett a Tisza Párt jelöltjével szemben. Kovács Gyula több mint 5000 szavazattal előzte meg.
Április 26-án lakiteleki otthonában fogadta Orbán Viktort. Lezsák Sándor azt nem közölte, hogy a volt kormányfő milyen okból tett látogatást Lakiteleken, de köze lehetett a választások óta gyakran hangoztatott újjászerveződéshez.
A kormánypárti politikus ugyan leadta mandátumát, de végül lemondott arról, lánya, Lezsák Anna viszont beült az Országgyűlésbe.