Politika

Balog Zoltán „nyomatékosan kérte” Novák Katalintól, hogy Kónya Endre kapjon kegyelmet

Egyetlen kormánytag sem kérte, hogy járjon közben Novák Katalin korábbi köztársasági elnöknél Kónya Endre ügyében, és sem Orbán Viktor, sem Lévai Anikó nem kérte a közbenjárását - mondta Balog Zoltán református püspök az MTI-nek.

A két díszpinty

Balog Zoltán megerősítette korábbi állítását, hogy Kónya Endre felesége kért tőle segítséget. Megerősítette továbbá Schanda Tamás, Novák Katalin volt köztársasági elnök kabinetfőnöke 24.hu-nak tett nyilatkozatát, amely szerint „nyomatékosan kérte”, hogy Kónya Endre kapjon kegyelmet.

Valóban beszéltem Schanda Tamással, mert ők nem támogatták a kegyelmet, és rákérdezett, hogy ez miért fontos nekem. Elmondtam, hogy alapvetően igazságtalannak látom, érzem azt, ami történt ezzel az emberrel, és szerintem megérdemel még egy esélyt, ezért javaslom, hogy adjon neki kegyelmet a köztársasági elnök asszony” - fogalmazott Balog Zoltán.

Balog Zoltán úgy látja, hogy a „politikai propaganda” most el akar jutni oda, hogy valamilyen módon a Fidesz-kormányt, ezen belül Orbán Viktort és családját belekeverje a kegyelmi botrányba.

Leszögezte: „ennek semmi alapja nincsen. Nyugodt lelkiismerettel az tudom mondani, hogy nálam megáll a történet” - fogalmazott, hozzátéve, hogy a kormányzati befolyásra semmilyen bizonyítékot nem tudnak felmutatni, mert ilyen nincs.

Saját szerepéről szólva azt mondta: benne van a figyelmetlensége, hogy nem gondolt arra, hogyan hathat egy ilyen hír az áldozatokra.

Balog mesternek ideje elkotródnia a közéletből. Végérvényesen.