Balog Zoltán „nyomatékosan kérte” Novák Katalintól, hogy Kónya Endre kapjon kegyelmet
2026. 05. 24. 7:50:26 | Pesti Riport
Egyetlen kormánytag sem kérte, hogy járjon közben Novák Katalin korábbi köztársasági elnöknél Kónya Endre ügyében, és sem Orbán Viktor, sem Lévai Anikó nem kérte a közbenjárását - mondta Balog Zoltán református püspök az MTI-nek.
A két díszpinty

Balog Zoltán megerősítette korábbi állítását, hogy Kónya Endre felesége kért tőle segítséget. Megerősítette továbbá Schanda Tamás, Novák Katalin volt köztársasági elnök kabinetfőnöke 24.hu-nak tett nyilatkozatát, amely szerint „nyomatékosan kérte”, hogy Kónya Endre kapjon kegyelmet.
„Valóban beszéltem Schanda Tamással, mert ők nem támogatták a kegyelmet, és rákérdezett, hogy ez miért fontos nekem. Elmondtam, hogy alapvetően igazságtalannak látom, érzem azt, ami történt ezzel az emberrel, és szerintem megérdemel még egy esélyt, ezért javaslom, hogy adjon neki kegyelmet a köztársasági elnök asszony” - fogalmazott Balog Zoltán.
Balog Zoltán úgy látja, hogy a „politikai propaganda” most el akar jutni oda, hogy valamilyen módon a Fidesz-kormányt, ezen belül Orbán Viktort és családját belekeverje a kegyelmi botrányba.
Leszögezte: „ennek semmi alapja nincsen. Nyugodt lelkiismerettel az tudom mondani, hogy nálam megáll a történet” - fogalmazott, hozzátéve, hogy a kormányzati befolyásra semmilyen bizonyítékot nem tudnak felmutatni, mert ilyen nincs.
Saját szerepéről szólva azt mondta: benne van a figyelmetlensége, hogy nem gondolt arra, hogyan hathat egy ilyen hír az áldozatokra.
Balog mesternek ideje elkotródnia a közéletből. Végérvényesen.