Olvasó: kamu fogyasztótermékeket hirdet a TV2
2026. 06. 01. 10:41:08 | Pesti Riport
„Az elmúlt években mindenki végignézhette, hogy a TV2 Tényekben gyakorlatilag minden nap ment egy orbitális hazugságra épülő „fogyasztó szer” reklám a zsírfaló növények és egyéb étvágycsökkentő baromságok. Gyakorlatilag az összes kiégett sztár végigment rajta, de a Szalai Vivien eltűnése után ez úgy tűnt, megállt” - írta elektronikus levelében a Pesti Riport olvasója.
A levél folytatása:
„Azonban az elmúlt napokban megint újrakezdték, Rába Timivel. Most ez a kapszula web oldala: https://slima.hu/
Biztos láttátok elégszer: zsírblokkoló étvágy korrektor.
Ment kvázi hasonló Marsi Anikó (Ozempic-cel fogyott, mindenki tudja), Csomor Csilla... és társai, de folyamatosan nevezik át a fogyasztószert és csinálják az új oldalakat. Marsi üzenete itt volt: https://9010.hu/
Kellene egy kis oknyomozás, ki áll e mögött, sokáig azt gondoltam ez is Szalai Vivien műve, de ezek szerint inkább Gönczi Gábor lesz a hunyó?
Kb. naponta ment le a riport, szinte nem volt olyan nap, amikor kimaradt volna.
Például Nádas Gyuri is ezzel fogyott (a hirdetés szerint)… Pedig vélhetően Özempicet használhatott... Ő is másik terméket hirdet, ami mögött szerintem ugyanazok állhatnak: https://www.vitalnatural.hu/
Jól össze van ez rakva, de végül is ugyanazok lehetnek érdekeltek benne.
Vajon ki az, aki intézte a napi megjelenést? Gyors számítás: hivatalosan, mondjuk, legyen 1 millió forint a bekerülés, ez 365 millió forint egy évre, és ezt már évek óta nyomják.
Nem beszélve arról, hogy ezek a termékek hatásossága puszta átverés, hazugság, semmi nem igaz a hatékonyságból, akik használták sosem fogytak, csak jól fotózták őket. Szerintem egy ilyen hirdetés súlyosan félrevezető és rombolja a TV2 hitelességét. Valaki a hitelességgel játszik, még most is és súlyos milliókat keres. Na, ez nem veti fel a súlyos csalás és pozícióval való visszaélés gyanúját? Senki nem figyel fel erre?”