Robbanás történt a Mol tiszaújvárosi üzemében - egy ember életét vesztette, többen súlyosan megsérültek
2026. 05. 22. 10:11:24 | Pesti Riport
A Mol Csoport tájékoztatása szerint „a Mol Petrolkémia tiszaújvárosi telephelyén az Olefin 1 üzem újraindításakor robbanás történt. A tüzet a tűzoltók lokalizálták, a beavatkozás jelenleg is folyamatban van. Az esetnek több súlyos sérültje és egy halálos áldozata van. A baleset körülményeit a szakértők vizsgálják”.
Az utóbbi hónapokban több probléma is felmerült a Mollal kapcsolatban

Kapitány István energetikáért felelős miniszter úton van a helyszínre Hernádi Zsolttal, a Mol elnök-vezérigazgatójával - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök pénteken, délelőtt, a Facebook-oldalán.
„Kedves Tiszaújvárosiak! A mol petrolkémiai telephelyén súlyos robbanás történt, a katasztrófavédelemmel folyamatos kapcsolatban vagyunk, a tűz oltása jelenleg is zajlik. Sajnos van halálos áldozat és sérültek is” - jelentette ki Fülöp György, Tiszaújváros polgármestere.
A Mol Petrolkémia Tiszaújvárosban, Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében működik, és a Mol Csoport százszázalékos tulajdonában álló petrolkémiai vállalat.
A társaság integrált termelővállalatként működik: vegyipari benzin és gázolaj felhasználásával etilént és propilént állít elő, amelyeket korszerű technológiáival kis-, közepes- és nagysűrűségű polietilénné, valamint polipropilénné dolgoz fel.